Arama
Influencer Marketing Nedir

Yazı İçeriği

influencer marketing nedir ? ürünlerinden veya hizmetlerinden birini pazarlamak için çevrimiçi bir ınfluencer ile işbirliği yapan bir markayı içerir. Bazı Influencer pazarlama işbirlikleri bundan daha az somuttur-markalar marka bilinirliğini artırmak için Influencer çalışır.

İnfluencer ne demek Türkcesi ne demek influencer kime nedir? - Internet  Haber

Influencer  pazarlamanın ilk örneği YouTube ünlü Pewdiepie’yi içeriyordu. Paris’in altındaki Fransız yeraltı mezarlarında geçen bir korku filminin yapımcılarıyla bir araya geldi ve yeraltı mezarlarında zorluklar yaşadığı bir dizi video hazırladı. Pewdiepie’nin 27 milyon abonesi için mükemmel bir içerikti ve filmin Fragmanı olarak neredeyse iki katı görüş aldı. Herkes kazandı.

Bu basit bir örnek. Bir ünlünün, 30 saniyelik bir televizyon reklamı yerine 10 dakikalık bir dizi video olsa bile, bir ürün sunmak için bir şirketle bir araya geldiğini hayal etmek kolaydır.

Ancak insanlar influencer marketing hakkında konuşmayacaklardı—çok daha geniş bir uygulama setine sahip olmasaydı, Influencer Marketing Hub adlı bir web sitesinde de okumazdınız. Ve anahtar o kelimede, Influencer .

Influencer marketing nedir ? Influencer , ünlülerin aksine, her yerde olabilir. Herkes olabilirler. Onları etkili kılan şey, web ve sosyal medyadaki büyük takipçileridir. Bir Influencer , İnstagram’da popüler bir moda fotoğrafçısı veya Tweet atan iyi okunan bir siber güvenlik blog yazarı veya LinkedIn’de saygın bir pazarlama yöneticisi olabilir. Herhangi bir endüstride etkili insanlar var-sadece onları bulmanız gerekiyor.

Bazılarının yüz binlerce (milyonlarca olmasa da) takipçisi olacak. Fakat çoğu sıradan insanlara daha çok benzeyecek. Sadece 10.000 takipçileri olabilir, bazı durumlarda daha az. Yine de, kendi alanlarında uzman oldukları için bir ün geliştirmiş olacaklar.

Onlar, insanların sorularına cevap veren kişilerdir. Uzmanlık alanlarına bağlı olarak, uzmanlık alanlarında en ilgi çekici sosyal yayınları yapan kişilerdir. En iyi resimleri yayınlar, en eğlenceli videoları editler ve en bilgilendirici çevrimiçi tartışmaları yürütürler.

İnfluencer Ne Demek ?

influencer marketing nedir ? Influencer marketing, bir ürün veya hizmeti onaylayan bir ünlü veya başka bir kamu figürünü içerir.

Sosyal medya Influencer ortaklık kurmak zaten birçok markaya aşinadır, ancak pazar sürekli değişim geçirmektedir: markalar stratejilerini sürekli olarak buna göre geliştirmelidir. Influencer türleri çoğaldıkça pazar hızla genişliyor ve Influencer akla gelebilecek her niş ve alt niş ilgisini dolduruyor.

Koronavirüs tecridi sosyal medya influencerlarını nasıl etkiledi? |  Independent Türkçe

Bu türlerin her biri markalar için farklı avantajlar ve uzlaşmalar sunar. Kim Kardashian West ve Kylie Jenner gibi büyük takipçileri olan ünlülere ek olarak, markalar mikro ve nanoinfluencer’lar, kidfluencer’lar, oyun Influencer ve sanal (bilgisayar tarafından oluşturulan) etkileyiciler de dahil olmak üzere diğer önemli etkileyici türlerine giderek daha fazla dokunuyor.

Şimdi, pandemik, “filtrelenmemiş” veya daha az senaryoya sahip içeriğe doğru eğilim, Tiktok’un yükselişi ve “günlük etkileyicilerin popülaritesi ” gibi halihazırda devam etmekte olan değişiklikleri hızlandırdı.” Daha önce taktiğe yoğun yatırım yapmayan finans gibi endüstriler de uzayda gezinmeyi öğreniyorlar.

influencer marketing nedir ? E-ticaret ve sosyal medya bir araya geldikçe, etkileyiciler giderek daha hayati aracılar haline gelecek ve markaları sosyal medyadaki tüketicilerle anında geri dönüş sağlayabilecek son derece rezonanslı, otantik yollarla birleştirmeye yardımcı olacaklar.

influencer ne demek turkcesi ?

influencer ne demek turkcesi ? Sorusunun cevabı, İngilizce’den Türkçe’ye çevrilimi, ” etkileyicisi ” şeklindedir.

İnfluencer Ne Demek ?

İnfluencer Ne Demek ? Sorusuna bakarsak influencer marketing nedir ? Influencer marketing, bir ürün veya hizmeti onaylayan bir ünlü veya başka bir kamu figürünü içerir.

İnfluencer Marketing Nedir ?

influencer marketing nedir ? Sorusuna cevap bulursak ürünlerinden veya hizmetlerinden birini pazarlamak için çevrimiçi bir ınfluencer ile işbirliği yapan bir markayı içerir. Bazı Influencer pazarlama işbirlikleri bundan daha az somuttur-markalar marka bilinirliğini artırmak için Influencer çalışır

0 0 oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
1 Yorum
Most Voted
Newest Oldest
Satır içi Geri Bildirimler
View all comments
trackback

[…] çekebilir: Influencer marketing Nedir […]

ANA SAYFA
1
0
konu hakkında düşüncelerinizi bize iletebilirsinizx
()
x