Arama
Tiktok Business - Tiktok Business Hesabının Yararları - Tiktok İşletme


Tiktok Business , Tik Tok, App Store ve Google Play’de 1,5 milyardan fazla indirme ve aylık 500 milyondan fazla aktif kullanıcısıyla sosyal medyadaki en yeni trend. Platform, uygulama içi düzenleme ve diğer büyük sosyal oyuncularla entegrasyon sağlayan 15 ve 60 saniyelik kullanıcı tarafından kaydedilmiş videolardan oluşur.

Tik Tok kullanıcılarının en büyük demografisi 16-24 yaşları arasındadır. Ama eğer Tik Tok’un Z Kuşağı için sadece bir heves olduğunu düşünüyorsanız, tekrar düşünün. TikTok, 2018’deki kuruluşundan bu yana, yalnızca kullanıcıların yaratıcılıklarını bir pazarlama ve reklam cennetine ifade etmeleri için tasarlanmış bir video oluşturma uygulamasından evrimleşmiştir.

İlginizi çekebilir: Instagram Abonelik Özelliği

TikTok, reklamverenlere iş için açık olduğunu duyuruyor. Şirket bugün resmi olarak markalar için mevcut ve gelecekteki tüm pazarlama çözümlerine ev sahipliği yapacak “ TikTok Business ” adlı yeni bir marka ve platform sunuyor. Lansman sırasında site, TikTok uygulamasını ilk başlattığınızda görüntülenen reklam olan marka ürünü TopView de dahil olmak üzere TikTok reklam biçimlerine erişimi içerecektir. Bu TikTok For Business şemsiyesi altındaki diğer ürünler arasında Marka Devralmaları, Yayın İçi Videolar, Hashtag Zorlukları ve Markalı Efektler bulunur.

Tiktok Business Hesabı

Tiktok Business Marka Devralımları, video veya resim olabilen üç ila beş saniyelik reklamlardır. Besleme içi Videoların uzunluğu 60 saniyeye kadar çıkabilir ve ses açıkken çalıştırılabilir. Hashtag Zorlukları, TikTok kullanıcılarını seçtikleri bir hashtag etrafında içerik oluşturmaya davet ederek markaların kullanıcı topluluğuna katılmasına olanak tanır. Bu, bu deneyime bir alışveriş özelliği de ekleyen Hashtag Plus’ı içerir.

Bu arada, Markalı Efektler markaların kendilerini içerik oluşturma deneyimine daha doğrudan eklemelerine olanak tanır. Efektler, bir markanın veya ürünün videonun ön planında veya arka planında 2D, 3D veya şimdi AR biçiminde bir videoya eklenmesine izin verir. Bunlar, markayla etkileşimi artırmak için Hashtag Zorluklarıyla da birleştirilebilir.

Yeni AR etkisi, “Marka Taraması”, bugün TikTok For Business’ın resmi lansmanının yanı sıra ekleniyor. Digiday daha önce Tiktok’un AR reklam planlarını ele geçirmişti ve bunların Snapchat’in Sponsorlu Lens ve Word Lensleri AR formatlarına nasıl doğrudan bir meydan okuma sunacağını belirtti.

Tiktok Business Hesabı Nasıl Kullanılır ?

AR etkisi dışında, TikTok For Business’taki pazarlama ürünlerinin çoğu bugünden önce sunuldu, ancak yeni platform bunları tek bir çatı altında düzenliyor ve geldikleri gibi yeni ürünleri tanıtacak bir yer sağlıyor.

The Most Popular SMEs Industries Booming On TikTok - OpenBusinessCouncil  Directory

Tiktok Business Ayrıca platform, pazarlamacıların TikTok ve reklam teklifleri hakkında bilgi edinmelerine yardımcı olacak yeni bir e-öğrenme merkezi başlatıyor. Bu merkez, başarılı kampanyalar başlatmalarına veya Markalı Efektler İş Ortağı Programı hakkında bilgi edinmelerine yardımcı olacak ürün kılavuzları, kaynaklar ve yaratıcı en iyi uygulamaları içerecektir.

TikTok, reklam araçları ve çözümleri için fiyatlandırmayı kamuya açıklamıyor, ancak fiyatlandırmanın markanın neyi başarmak istediğine ve kampanyasının kapsamına dayandığını söylüyor. Kendi web sitesi, örneğin hem günlük kampanya bütçelerinde hem de toplam bütçelerde minimum 50 ABD doları gibi bütçeleme gereksinimlerinin bazılarını ayrıntılarıyla açıklamaktadır. Digiday geçtiğimiz günlerde Tiktok’un BGBM bazında reklam oranlarının Facebook’a kıyasla durgunluğun ortasında ucuz olduğunu bildirdi.

Tiktok Business Hesabının Yararları

Tiktok Business , Markalar bugün kampanyalarını satın alma ve yönetme ve performans raporlaması konularında TikTok ile yakın işbirliği içinde çalışıyor. Ancak TikTok bu süreci kolaylaştıracak yeni çözümler üretmek için çalışıyor.

Facebook, İnstagram, Twitter ve Snapchat gibi diğer sosyal platformların yanında masada yer talep eden bir platformun lansmanı, Tiktok’u pazarlamacıların deney yapabileceği bir yer olmaktan çıkarmayı hedefliyor.

Şirket, platformu bu öğleden sonra ıab’nin Newfronts’unda markalara ve reklamverenlere sunacak ve kendisini pazarlamacıların kendisinden ayrı olmak yerine TikTok topluluğunun bir parçası haline gelen işler yarattığı bir yer olarak konumlandıracak. Tiktok’ta bazı pazarlama kampanyaları o kadar başarılıydı ki, örneğin TikTok kullanıcıları kendi versiyonlarını yaptılar.

Tiktok İşletme Hesabı

How to Use TikTok For Your Business in 2020 [ Tactics + Examples] -  NoGood™: Growth Marketing Agency

Sunum ayrıca, TikTok platformunun kültür ve trendlerin küresel olarak oluşturulduğu ve paylaşıldığı ve içeriğin çeşitli kitleler arasında saatlerce viral hale gelebileceği bir yer olduğu fikrini de ortaya koyacaktır.

Tiktok Business , Bununla ilgili olarak TikTok, belirli bölgelerde Creator Marketplace adlı yeni bir platformu test ettiğini de belirtti. Geçen yıl tanıtılan bu platform, markaların YouTube’un Brandconnect’ine (yakın zamanda adını Famebit’ten değiştiren) benzer şekilde ücretli marka kampanyalarında TikTok içerik oluşturucularını keşfetmelerine ve onlarla ortak olmalarına olanak tanıyor.

Tiktok Business Nedir ?

Tiktok Business Nedir ? Şirket bugün resmi olarak markalar için mevcut ve gelecekteki tüm pazarlama çözümlerine ev sahipliği yapacak “ TikTok Business ” adlı yeni bir marka ve platform sunuyor. Lansman sırasında site, TikTok uygulamasını ilk başlattığınızda görüntülenen reklam olan marka ürünü TopView de dahil olmak üzere TikTok reklam biçimlerine erişimi içerecektir.

Tiktok Business Hesabı Nedir ?

Tiktok Business Nedir ? Pazarlamacıların kendisinden ayrı olmak yerine TikTok topluluğunun bir parçası haline gelen işler yarattığı bir yer olarak konumlandıracak. Tiktok’ta bazı pazarlama kampanyaları o kadar başarılıydı ki, örneğin TikTok kullanıcıları kendi versiyonlarını yaptılar.

Tiktok Business Hesabı Nasıl Kullanılır ?

Tiktok Business Hesabı Nasıl Kullanılır ? Facebook, İnstagram, Twitter ve Snapchat gibi diğer sosyal platformların yanında masada yer talep eden bir platformun lansmanı, Tiktok’u pazarlamacıların deney yapabileceği bir yer olmaktan çıkarmayı hedefliyor.

Tiktok Business Hesabının Yararları Nelerdir ?

Tiktok Business Hesabının Yararları Nelerdir ? Markalardan reklam alarak sizlere gelir kapısı oluşturmaktadır.

5 2 oylar
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
1 Yorum
Most Voted
Newest Oldest
Satır içi Geri Bildirimler
View all comments
Gamze
Gamze
20 gün önce

Yeni Tiktok Business baya sağlam gelicek gibi 😅 içerikte başarılı yazılmış teşekkürler.

ANA SAYFA
1
0
konu hakkında düşüncelerinizi bize iletebilirsinizx
()
x